Turistik Çin Vizesi

Çin turistik vizesi ; L vizesi olarak ta bilinen Çine yapacağınız turistik amaçlı yolculuklar için başvurulup alınması gereken vize tipidir. Çin turistik vize acentesi olan Altın Turizm Vize Departmanı, Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen turistik vize başvurularınızda  size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir. Çin turistik vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

Çin Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgeler
Turistik Vize

Pasaport : Turistik maksatlı vize başvurunuz tarihinin itibari ile en az 6 ay süresi olan  ve iki adet  boş vize sayfası olan çipli pasaportun aslı ile müracaat edilmektedir. Eski tip lacivert renkli pasaportlara  artık vize verilmemektedir.

Fotoğraf : 2 Adet  önden çekilmiş arka fonu beyaz, mat kağıda basılı, beyaz kıyafet bulunmayan ve gözlüksüz fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın ölçü ve özellikleri için yandaki fotoğrafı inceleyiniz.

Banka Hesap Defteri : İçerisinde en az 5.000 TL veya karşılığı kadar döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanı aslı veya bankadaki mevduatı gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış  belge. Ayrıca banka tarafından imza sirküleri eklenmelidir.

Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Yapılacak seyahate uygun ,tarihleri belirtilmiş, kişinin adına düzenlenmiş , otel ve uçak bileti rezervasyonları.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi : Renkli fotokopi tercih edilmelidir. Siyah /beyaz ise okunur, fotoğrafın net olduğu fotokopi olabilir.

Seyahat Programı : Çin’e yapacağınız  seyahati gösteren seyahat programınız detaylı olarak belirtilmelidir. Hangi şehirlerin ve mekanların ziyaret edileceği , kaç gün nerede kalınacağı ve  ziyaret tarihleri mutlaka belirtilmelidir.

İkametgah Senedi : Oturduğunuz  yeri gösteren resmi ikametgah senedinin aslı.

Davet Mektubu : Çin de sizi karşılayacak olan Turizm acentası tarafından gönderilen  davet mektubunu aslı.

Sicil Kaydı : Adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, adli sicil kaydınız ve arşiv kaydı olup olmadığı da mutlaka belirtilmelidir. İnternet üzerinden alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemektedir., Adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı sicil kayıtları geçerlidir.

Gruplar İçin Turistik Vize

Turistik Grup Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport : (En az 6 ay geçerliliği olmalıdır)

Davetiye : Çin şirketinden alınmış olan davetiyenin aslı veya net taraması.

Faaliyet Belgesi : Davet eden firmanın faaliyet belgesi fotokopisi ,Faaliyet belgesi üzerinde belirtilen kanuni temsilcisinin kimlik fotokopisi Nufus Cüzdanı Fotokopisi (Fotokopinin çok net olması gerekmektedir ) Ayrıca Faaliyet Belgesi Son 6 ay içinde alınmış olup ıslak imzalı ve kaşeli olmalı.

Fotoğraf: 2 adet vesikalık resim ( 3.5 x 4.8 arka zemin beyaz olacak şekilde)

Vergi Levhası : Vergi Levhası fotokopisi ( 2017 onaylı olmalı )

Dilekçe : Şirket antetli kağıdı üzerine basılmış kaşe imzalı dilekçe aslı Dilekçe örneği ektedir.

Sabıka Kaydı : E-Devlet üzerinden Sabıka Kaydı kopyası ( “sabıka kaydı yoktur” ibaresi altında arşiv kaydı yoktur” ibaresi de yazmalı )

SGK Hizmet Dökümü : E-Devlet üzerinden SGK Hizmet dökümü ( çalışan için 4A veya işveren için 4B-barkodlu olması gerekmektedir )

Nüfus Kayıt Örneği : E- Devlet üzerinde Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

İmza Sirküleri : Şirket imza sirküleri kopyası

SSK İşe Giriş Bildirgesi :  Üzerine şirket tarafından “aslı gibidir” ibaresi ile kaşeli ve imzalı kopyası

Bilgi Formu : Pasaport sahibine ait bilgi formu doldurulmalıdır. (  Aşağıdaki ektedir )

ÖNEMLİ NOT: Suriye,İran,Irak,Afganistan,Pakistan ülkelerine giriş yapılması durumunda Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na belirtilen ülkeye giriş sebebini açıklayan İngilizce dilekçe sunulması gerekmektedir.

Ev Hanımları

En hanımları için Turistik Grup Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport :En az 6 ay geçerliliği olan yeni tip pasaport. Eski tip pasaportlar ile başvuru yapılamaz.

Nufus Cüzdanı :Fotokopisi (Fotokopinin ne olması gerekmektedir.

Fotoğraf : 2 adet vesikalık resim ( 3.5 x 4.8 arka zemin beyaz olacak şekilde)

Nufus Kaydı: E- Devlet üzerinde Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Banka Hesap Cüzdanı:En az 10.000 USD bakiyesi olan hesap banka hesabı.

Evlilik Cüzdanı: Evlilik cüzdan fotokopisi.

Bilgi Formu :Pasaport sahibine ait bilgi formu doldurulmalıdır. ( Aşağıdaki ektedir )

ÖNEMLİ NOT: Suriye,İran,Irak,Afganistan,Pakistan ülkelerine giriş yapılması durumunda Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na belirtilen ülkeye
giriş sebebini açıklayan İngilizce dilekçe sunulması gerekmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin ticari vize başvuru için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Belge Örnekleri

Çin ticari vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

cin vize fotograf olculeri
Fotoğraf Örneği
Dilekce ornegi 589x800 1
Dilekçe Örneği
cin kimlik
Kimlik Örneği
is lisans ornek 546x800 1
İş Lisans Örneği
Ornek davetiye2 800x540 1
Davetiye Örneği
cin vize davetiye 661x800 1
Davetiye Örneği 2

Sık Sorulan Sorular

Çin turistik vizesi ücreti , alacağınız vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Çin Transit Vize ,Single  vize, Double Vize ve Multiple vize fiyatlarımızı ilgili sayfamızdan öğrenebilir yada müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Turistik Çin Vizesi , başvuru işlemleri tüm evrakların ve vize ücretinin tahsilinden itibaren yaklaşık 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. İlk defa yurt dışına çıkacak yolcular için süre biraz daha uzayabilmektedir.

Çin fuarlarına ziyaret amaçlı yada katılımcı olarak gidecek olan yolcuların ticari vize başvurusu yapmaları gereklidir. Fuar dönemlerinde ( bahar ayları ) konsoloslukta yoğunluk yaşandığı için erkenden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Altın Tur çin fuar programları ile seyahat edecekseniz zaten fuar departmanımız sizi zamanında yönlendirecektir.

Çin fuarlarına ziyaret amaçlı yada katılımcı olarak gidecek olan yolcuların ticari vize başvurusu yapmaları gereklidir. Fuar dönemlerinde ( bahar ayları ) konsoloslukta yoğunluk yaşandığı için erkenden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Altın Tur çin fuar programları ile seyahat edecekseniz zaten fuar departmanımız sizi zamanında yönlendirecektir.

Altın Turizm aracılığıyla Çin Halk Cumhuriyeti’ne münferit turist vizesi alınabilmektedir. Ayrıca Çin’e düzenlenen bir turistik gezi programına katılan kişilere Çin Vize Acenteleri grup vizesi alabilirler.

Scroll to Top