Çin Oturma Vizesi

Çin Oturma Vizesi; D tipi vize olarak da bilinen, Çin Halk Cumhuriyeti’nde kalıcı olarak oturmak isteyen şahıslara verilen vizedir. Çin’e yapacağınız oturma / ikamet amaçlı ziyaretler için başvurulması gereken vize tipidir. Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen çin oturma vizesi başvurularınız da  Altın Turizm Vize Departmanı size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir. Çin Oturma Vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

Çin Oturma Vize acentesi olan Altın Turizm vize departmanı, Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen turistik vize başvurularınızda  size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir. Çin oturma vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

Çin Oturma Vizesi İçin Gerekli Belgeler
Çin Oturma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin Oturum Vizesi nasıl alınır sorusunu soran kişiler, Çinde oturum izni için önce Z vizesi yani Çin Çalışma Vizesi almalıdır.

Pasaport  : Oturma maksatlı Çin vize başvurunuz tarihinin itibari ile en az 6 ay süresi olan ve iki adet boş vize sayfası olan çipli pasaportun aslı ile müracaat edilmektedir. Eski tip lacivert renkli pasaportlara artık vize verilmemektedir.

Fotoğraf :  2 Adet ön cepheden çekilmiş arka fonu beyaz, mat kağıda basılı, beyaz kıyafet bulunmayan ve gözlüksüz fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın özellikleri için Çin vizesi fotoğraf ölçüleri sayfamızı inceleyiniz.

Yabancılar Daimi İkamet Statüsü Onay Formu:  Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından verilen Onay Formu

Adli Sicil Kaydı: Yeni alınmış adli sicil kaydında sabıka kaydı yoktur ve arşiv kaydı yokur ibareleri bulunmalıdır.

Diploma , mesleki belgeleri ve öz geçmişiniz gibi belgelerde bu vizeyi almanızı kolaylaştıracaktır.

Ücretsiz Danışmanlık

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin ticari vize başvuru için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Belge Örnekleri

Çin ticari vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

cin vize fotograf olculeri
Fotoğraf Örneği
is lisans ornek 546x800 1
İş Lisans Örneği
calisma vizesi belgesi 2 800x598 1 1
Oturma Bildirim Örneği

Sık Sorulan Sorular

Çin Oturma Vizesi ücreti, alacağınız vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Çin Transit Vize, Single  Vize, Double Vize ve Multiple Vize fiyatlarımızı ilgili sayfamızdan öğrenebilir yada müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca oturma vizesi almak için önce çalışma vizesi de almalısınız bu yüzden vize ücreti ve giderlerinde bunu hesap etmeniz gerekir.

Çin Oturma Vizesi başvuru işlemleri  için tüm evrakların ve vize ücretinin tahsilinden itibaren yaklaşık 8 – 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. İlk defa yurt dışına çıkacak yolcular için süre biraz daha uzayabilmektedir.

Scroll to Top