Çin Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ankara Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği  ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu yapılacak vize başvurularını Çin vizesi acentaları üzerinden kabul etmektedir. Çin vizesi almak için yapılan şahsen başvular kabul edilmemektedir. TURSAB acentası olan ALTIN TURİZM üzerinden vize işlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çin vizesi başvurusu yapabilmeniz için alacağınız vize türüne göre gerekli belgeleri temin ettikten sonra  çin vize başvuru ücretinin konsolosluğa yatırılması ile işlemleriniz başlar ve takribi olarak 7 ile 15 gün arasında sonuçlanır.

Başvuru için gerekli evrakların listesini sitemizdeki ilglili menü ve sayfalardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca vize danışmanlarımıza ulaşarak merak ettiklerinizi danışabilirsiniz.

Çin Vizesi Başvurusu Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Çin Halk Cumhuriyeti Türk vatandaşlarının bireysel olarak çin vizesi başvurusu yapmasına müsade etmemektedir. Bu yüzden yetkilendirilen acentalar üzerinden vize başvurusu yapılması gereklidir.Çin vizesi için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra acentamız üzerinden çin vize başvurusu yapabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ticari yada turistik maksatlı seyahatlerle ilgili vize başvuru işlemlerinizi konsolosluğa gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde  gerçekleştiren acentamız size başvurunuzun her aşamasında yardımcı olmaktadır.

Konsolosluğun sizden istemiş olduğu en önemli evraklardan biri olan belediye onaylı davetiye ile ilgili örnekleri sitemizde bulabilirsiniz. Tarafımıza e-mail yada telefon ile ulaşıp bize başvurduğunuzda gidiş amacınıza uygun olan evrak listesi tarafınıza e-mail ve kurye vasıtası ile yollanacaktır.

ÖNEMLİ NOT 1 : Şirket son 6 ay içinde adres değiştirmiş ise bu değişikliği gösteren Ticaret Sicil Gazetesini de sunmak zorunludur.

ÖNEMLİ NOT 2: İran,Suriye,Irak,Afganistan,Pakistan ülkelerine giriş yapılması durumunda Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na belirtilen ülkeye giriş sebebini açıklayan İngilizce dilekçe sunulması gerekmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin ticari vize başvuru için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Türkçe Vize Başvuru Formu İndir
İngilizce Vize Başvuru Formu İndir
Evrak Onay Formu İndir
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüleri
Çin Vizesi Ek Formu
Belge Örnekleri

Çin ticari vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

cin vize fotograf olculeri
Fotoğraf Örneği
Dilekce ornegi 589x800 1
Dilekçe Örneği
cin kimlik
Kimlik Örneği
is lisans ornek 546x800 1
İş Lisans Örneği
Ornek davetiye2 800x540 1
Davetiye Örneği
cin vize davetiye 661x800 1
Davetiye Örneği 2
Scroll to Top